Mała rzecz a cieszy

Mała rzecz a cieszy - Spektakl

Gdynia, Teatr Muzyczny,
85 /95/115/ 135/150 zł

Poznajcie Susan. Susan Love dobiega pięćdziesiątki („nowej trzydziestki”), lubi dobrą muzykę i czarno-białe filmy. Pracuje w angielskim sklepie charytatywnym, miejscu szczególnym, w którym każda oddana rzecz ma swoją historię i jest sprzedawana na cele dobroczynne. Susan pragnie miłości. Mąż odszedł do innej, nastoletnia córka się buntuje. Drugiej połówki szuka więc podczas express randek.

Poznajcie Frazera. Współpracownika Susan, zawsze gotowego jej wysłuchać, choć on sam bywa skryty. Sklep urządza z miłością. Marzy o projektowaniu kostiumów filmowych.

Poznajcie Marjorie. Elegancką, energiczną damę z nieco lepszych sfer. Szefową Susan i Frazera, która potrafi dostarczyć im emocji nawet wypiekanymi przez siebie babeczkami.

Poznajcie Davida. David mieszka niedaleko sklepu charytatywnego, właściwie po sąsiedzku. Pewnego dnia po raz pierwszy przekracza jego próg, nie spodziewając się, jak to pozornie mało znaczące wydarzenie wpłynie na przyszłość…

Spektakl Mała rzecz a cieszy ukazuje wyrazistych głównych bohaterów i cały korowód barwnych postaci drugoplanowych. Akcja jest rozpisana na trzy dni jednego roku. 

 

Mała rzecz a cieszy twórcy spektaklu

Liz Lochhead - Mała rzecz a cieszy (Good things)

 

Przekład: Klaudyna Rozhin

Reżyseria: Piotr Jędrzejas

Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Ruch sceniczny: Katarzyna Anna Małachowska

 

Obsada: 

Maja Barełkowska (Susan)

Olga Sawicka (Marjorie, Doris, Natalie, policjantka)

Piotr Cyrwus (David)

Waldemar Obłoza (Frazer, Tony, niechlujny pan, doręczyciel kwiatów, policjant)

 

Czas trwania: 100 minut (bez przerwy)