Legenda Rocka: Dżem i Sebastian Riedel w Operze Leśnej!

DAWID ZWOLAN
2 lipca, 2024
11:55

W tym roku mija 30 lat od śmierci legendy polskiego rocka. Ryszard Riedel odszedł dokładnie 30 lipca 1994 roku.

Dla fanów grupy Dżem był to gigantyczny szok. Riedel był jednym z najlepszych polskich rockowych wokalistów, przełomu lat 80. i 90. Zbudował swoją pozycję na bazie ogromnego talentu, naturalności i bezpośredniości, co w dużym stopniu pomogło jego grupie osiągnąć rozpoznawalność i bardzo duży sukces, jak na polskie warunki w tamtym czasie. Trudno na polskiej scenie znaleźć drugiego wokalistę, który by tak odważnie i prawdziwie pisał o swoim życiu, i tak sugestywnie opowiadał o nim na scenie.

Muzyka Ryszarda Riedla oraz zespołu Dżem, zapadła w pamięć ludzi do tego stopnia, że do tej pory żyje własnym życiem, a kolejne pokolenia młodych fanów polskiego rocka i bluesa, poznaje Dżem i zachwyca się na nowo jego twórczością. My, z kolei jako organizator (Impresariat 34art.pl) nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak znaczącej rocznicy, i zaprosiliśmy zespół do Trójmiasta, a konkretniej do sopockiej Opery Leśnej, aby podtrzymać legendę zespołu, przypomnieć emocje związane z jego muzyką i dać jego fanom możliwość zobaczenia Dżem na żywo, z Sebastianem Riedlem w roli, jaką pełnił wcześniej w zespole jego ojciec.

Wiemy że będzie to koncert, na który ściągną fani muzyki Dżem nie tylko z Trójmiasta, ale również z różnych krańców Polski, gdyż termin 30 sierpnia, to na Wybrzeżu w dalszym ciągu okres wakacji nad morzem. Mamy nadzieję na doskonałą zabawę i celebrację muzyki legendarnego zespołu w towarzystwie fanów z całego kraju. Będziecie?

Dżem w Operze Leśnej

30 sierpnia 2024, 20:00 Opera Leśna, Sopot
Menu